Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Verze pro tisk |

Diskuze se nám tady točí jen kolem Babiše, to jsem nechtěl. A taky je to už dost otravné. Kolik obvinění se na něj vynořilo a žádné není dotažené do konce.....

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Přiznávám, že mám proti zde diskutujícím obrovské mezery o Babišovi. A to proto, že nečumím na bednu a nesleduju ty "správné "weby a neslídím po Babišovi ani jinde na netu. Říkám opakovaně, že mi je lhostejnej a vůbec nechápu tu zavilost diskutujících, kteří ho mají plné hlavy a trumfují se, co kdo zas o něm vyslídil. No dobře, když vás to baví klidně pokračujte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Babiš byl náš premiér a teď je jedním z kandidátů na prezidenta. Pokud se zajímáte o politiku, tak ho prostě nejde ignorovat. A v případě pandemie ho sledovali i lidé, kteří se o politiku zase tak nezajímají.
Co se týká obvinění, tak to má dvě roviny - trestně právní a morální.

V té trestně právní to je běh na dlouhou trať. Jsou tu kauzy, kde ani po 10-ti letech není rozhodnuto. Bohužel náš právní systém není úplně nejakčnější a také často dělá procesní chyby, kterých šikovní (a drazí) právníci využívají a dokážou tak spor neúměrně protahovat.

Morální pohled je takový, že některé věci se prostě nedělají. Slušný člověk je nedělá. A já bych byl rád, kdyby náš premiér a náš prezident byli slušní lidé.

Premiéra už máme, tak ještě toho prezidenta...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) souhlas!

Tak tady máme 2 zahradniky:
Ten první bez velkýho přemejšlení něco vykotí o žhavém současném tématu - C-19, Zeman, Ukrajina, Putin, AB...

Když ty provokace někoho z nás normálních nadzvednou a ohradíme se, vynoří se okamžitě ten druhej zahradnik, "slušnej a vychovanej, pane Tichý", co nemá doma TV, nečte noviny a diví se, že nás to vůbec zajímá.
Náznaky počínající schizofrenie?

PS, když to Babišův volič rafinovaně opustil a načal 6. pokračování:
https://hodnejblbec.cz/andykody/
https://www.kultura21.cz/spolecnost/21272-andykody-dlouho-ocekavana-sbirka-basni-andreje-babise-je-na-svete (už dva roky)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nejlepší je zahradníka nekomentovat.On na to čeká.Přeji všem pěkné dny a někdy zase nashledanou!A k Jirkat- napsal jste to dobře.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak .našemu lidovému manažerovi se porouchalo auto. Takové lidové, aby ukázal, že je s obytňákem jako jeden z nich.
No vyřešil to příkladně. Přesedlal do svého SUV- Meďáku s osobním řidičem a nechal se odvézt.
Až se ukáže, co tu natropil, na své voliče se vykašle, přesedne do soukromého letadélka a odletí na zámeček do Francie

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Třetí adventní neděle (nazývaná stříbrná) má vyjadřovat radost z blížící se oslavy narození Páně. Zapaluje se 3. svíce na adventním věnci, tzv. pastýřská, která vyjadřuje radost z toho, že postní období spěje ke konci a narození se blíží.

Toliko, to dobré! Český král, císař a car, Miloš I., dnes po delším mlčení oblažil své věrné, současně mnohé jiné, svými typickými moudry... Ve speciálních Dvaceti minutách Radiožurnálu hovořil Miloš Zeman s redaktorem Tomášem Pancířem na rozličná témata. A byl to typický Zeman. Povýšený, arogantní. Jako vždy si samozřejmě neodpustil ani urážky na adresu novinářů, a to i redaktora, který s ním rozhovor vedl. Rozhovor se uskutečnil v Lánech jen pár hodin poté, co zde Miloš Zeman (nadstandardně opět) přijal Andreje Babiše. O čem spolu hovořili, nebylo ani jedním z nich zveřejněno. Ovšem s ohledem na Zemanovu reakci na jednu z otázek lze odhadovat, že jednali o nějakém vyjádření podpory v prezidentské volbě Kdo ví, už prý třeba zvažovali sílu objednaného kompra na toho či onu z prezidentských protikandidátů... Jak se říká, prasátko ke prasátku...

Miloš I., mj. jeden z mnoha bývalých členů nejúspěšnější strany v československých dějinách (pravda, aktuálně již v patách je oné mega straně hnutí ANO, tedy strana jednoho muže a vlastníka všech členských duší bez schopnosti vlastního názoru a identity!), neporušil tradici, plival všemi směry a všude, radostně sděloval, jak zvažuje (opět a zase) zvratky na ústavu... Příkladně stran jmenování nového předsedy Ústavního soudu ČR (stávajícího - dle očekávání - opět trapně negoval a znectil), což všichni svéprávní ústavní experti (možná vyjma miláčka hradního pána, zprofanovaného a trapného Aleše Gerlocha) označují za naprosto neústavní akt! ČR by byla celosvětově slavná, Ústavní soud ČR by ve "velkém senátu" posuzoval a rozhodoval o tom, že jmenovaný budoucí předseda, z pochybné vůle bývalého prezidenta, je či není legitimní v souladu s ústavním pořádkem...

Třetí adventní neděle, viz úvod tohoto komentáře, zcela poplivaná nejvyšším ústavním činitelem, ale nejenom jim, jak dnes rezonovalo tam či onde... Včera měl kolega CL'21 naprosto neuvěřitelnou možnost zúčastnit se společně s dalšími dvaceti účastníky setkání se současně nejrespektovanější "vědmou" Evropy, ovšem za podmínky naprosté mediální mlčenlivosti! Máme právo pouze na jediný mediální výstup bez práva komentáře - v ČR v roce 2023 prý bude převrat...

Těšme se na zlatou neděli!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 11. Prosinec 2022 - 19:35 | CL21

No, myslím, že v rozhovoru našeho "Slunce jasného" byly důležitější pasáže.
Například touha otevřít velvyslanectví ČR v Izraeli ve městě Jeruzalém - to může mít velmi nepříjemné důsledky.
Dále má naprostou pravdu v tom, že z Ústavního soudu ČR se stala třetí, nevolená, komora Parlamentu. To je třeba, pro zachování alespoň bazální buržoazní demokracie, nutno zásadně řešit.
Rovněž jednoznačně vyloučil vyhlášení amnestie - čímž toto nelehké břemeno přesunul (možná trochu škodolibě) na svého následníka/následnici.
Naprosto jasně označil svého favorita v prezidentské volbě - Andreje Babiše.
Zmýlil se v časovém intervalu výbuchů ve Vrběticích v r. 2014 - nebyl to týden, ale (zaokrouhleně) 6 týdnů. Zato správně poukazuje, že zpráva čučkařů neobsahovala jediný důkaz či svědectví, že to byli "Čuk a Gek" ...
Možná je dobré jít po faktech a vynechat, oprostit se, od "předsudečné nenávisti" vůči prezidentu republiky. S tím souvisí i mé doporučení, používat méně emotivních a vulgárních slov v souvislosti s prezidentem - mohla by se z toho snadno stát nedobrá "tradice" ...
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

12. Prosinec 2022 - 18:18 | F. Chot
Pro: 11. Prosinec 2022 - 19:35 | CL21

Františku Chote, dle úvodu zjevně adresujete svůj komentář nám! Doporučujete v souvislosti s prezidentem používat méně vulgárních slov! Buďte od té dobroty, poučte, kde jsou v našem komentáři vulgární slova!? Nevíme dokonce ani o jednom, vše je v souladu se spisovnou češtinou! Není dobré zavádět "tradici" osočování z nekalostí, které nenastaly, nejsou... Na druhou stranu nutno přiznat, že je to primárně "Slunce jasné", kdo si libuje ve vulgaritách všeho druhu! Příkladem je jeho fascinace kun*ou, neméně radostná jako ty na obrázcích jeho přítele a světoznámého Mistra Františka Ringo Čecha :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Mne taky s. Chot překvapil. Dokonce ví, co je v tajné zprávě BIS. Nebo lže. Kupodivu Babiš, který s ní byl seznámen hovořil jinak.
A k vulgaritě. Známe urážky Zemana. Babiš se mu taky vyrovná. Například novináři Kmentovi, na nepříjemnou otázku odpověděl... vy jste to prase novinářské! Jste nejhorší novinářská žumpa!“ Mafián atd.
Příkladem jde i s.Chot. pod nadpisem Fialovej hnus psal o naftě a benzínu, když stály skoro 50 Kč.
Docela by mne zajímalo, jak zhodnotí práci premiera, když ve Cvikově je benzín za 33Kč a nafta za 35 Kč. :o))..
A vzpomínka kdy za soudruhů byl Super za 10 Kčs a Special za 8 Kčs. A kolik ty soudružské platy byly, že.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro:13. Prosinec 2022 - 3:02 | CL21

:-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 13. Prosinec 2022 - 9:32 | moldavit

:-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Františku Chotovi děkujeme za přání krásného dne! Na konkrétní otázky žel ani zbla nereagoval, obdobně ani na otázky "Moldavita" (před reinkarnací Vltavín)! Soudruh František patrně nemá čas, věnuje se správě svého chotovického panství... Mimochodem, v dobách socialismu to v našem regionu bylo jedno z míst (Chotovice) permanentně s "péčí" SNB a StB kvůli tamním vyhlášeným, mnohdy nepovoleným, hudebním produkcím, což dost možná pamatuje i "Moldavit", který byl v těch časech hudebně aktivní...

Říká se, vnímejme to či ono v souvislostech! Napadá nás stran nereagování FCH na otázky z předchozích komentářů, že ten svůj zdejší napsal po návštěvě nějakého baru, ne-li dokonce svého dlouholetého sídelního zázemí v českolipském hotelu Merkur. Po probuzení zíral, co napsal za bludy :)

Františku, krásné dny, večery, týdny, měsíce, roky...
Shodně s ČL básníkem a exotem Standou Holubem jste navždy náš: :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Komentovat to nebudeme, pouze vysvětlení, že jde o text, který nám napsal jeden ze čtenářů, který zde účet nemá, jeho názor však považujeme za velmi vypovídající ve vztahu k dnešní době. Se souhlasem autora jsme si pouze dovolili lehčí úpravy textu...

"V minulých dnech a týdnech jsem vám opakovaně psal, že nechci otravovat politikou domácí ani zahraniční! Máme všichni problémů až nad hlavu, soudím sám podle sebe, aktuálně podle přípisu ČEZ O navýšení záloh o 260%! Není to překlep - měl jsem tříletou fixaci, tak o to více mega skokové navýšení, byť "zastropované"... Vstupně citelně výše než všechna navýšení penze v daném čase! Navýšení cen potravin, navýšení plateb za teplo (vytápění) a vodu, za služby atd. atd. raději nekomentuji...

Minulý týden si mě dlouholetá kamarádka stěžovala, jak to mají hrozné, takřka již prý nezvladatelné! Ať jsem prý rád, že jsem sám! S manželem jsou v bytě dva, oba důchod vyšší než já! Hm, já se mám asi lépe... Naprosto bez schopnosti empatie si stěžuje někomu, kdo je výrazně pod jejich možnostmi... Dokonce, zcela zvráceně, má pocit, že se mám lépe... Byly doby, kdy měla schopnost soudnosti...

Současně neradostně vnímám stále častější poznámky o potřebě utlumit navyšování penzí... V sociální oblasti jsem byl činný více než desetiletí, "překlopení" stále větší množiny lidí do uživatelů dávek považuji za naprosto nešťastné, hloupé až ubohé... Politicky pro opozici ovšem radostné...

Výše napsané může mít naprosto devastující vztah v souvislosti s prezidentskými volbami! Stále více četnější počet nespokojených občanů může mylně svoji nespokojenost vyjádřit zcela blbě! Volit kandidáta, který má odpovídající finanční a mediální zázemí, možnost super oblbovat!

Pro zajímavost, nejenom příkladně, slova agenta komunistické StB Bureše, dnes Babiše - viz příloha! ***
Shodný pán bez uzardění nyní kandiduje! Svědomí má prý své meze, někteří lidé ovšem jsou výjimky...

S dovolením, "rochal" jsem se v aktuálních dnech komentáři na sociálních sítích občanů Slovenska,
konkrétně běžných občanů, ale i mnoha významných politiků a političek, a také mediálních odborníků!
Stručně řečeno, naprostá většina všech píše, že Češi jsou fakt divní (úmyslně používám pouze slušná slova), nejenom, že za premiéra měli slovenského mafiána, ale teď by ho chtěli dokonce za prezidenta! Slováci naprosto jednotně se vyjadřují, že u nich by český mafián neměl žádnou šanci!

Kdo ví, možná je to ta dávná, neuvěřitelná a nepochopitelná, fascinace Gustavem Husákem... Češi si prostě tehdy zvykli, i když GH zcela jistě nebyl oproti agentu Burešovi mafián... Mnozí dnešní důchodci dost možná to v hlavě mají v lince: Bureš náš spasitel! Na trapnost má prý právo každý...

Co nejvíce pohody všem ve dnech před Štědrým dnem! "

*** Obrázek zde nelze, tak pro vysvětlení - jde o slova Andreje Babiše, kdy řekl: "...Nikdy nebudu kandidovat na prezidenta! Náplň jeho práce by mě nikdy nebavila ani na ni nemám předpoklady!"

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nihil novum sub sole.Bureš se chystá na maďarské hranice.Nevím,jestli dostal ohledně migrantů noty od Zemana,ale jemu nepravdivá nařčení,kdo kam koho pozve,pomohlo vyhrát volby.Na druhou stranu je stále hodně Čechů,kteří pomahají a třeba na na Ukrajinu se vybralo kolem 2.5 mld korun.Lidé,kteří pomahají,většinou neřvou na soc.sítích,že je vše špatně a za vše mohou druzí….Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

VÁNOCE z pohledu trestního práva:

- "Sliby, že přijde Ježíšek" - šíření poplašné zprávy, § 357 TZ - 2 až 8 roků
- "Když nebudeš poslouchat, nic nedostaneš!" - vydírání, §175 TZ - 6 měsíců až 4 roky
- "Když budeš hodný, Ježíšek ti přinese..." - podplácení, §160a TZ - až 2 roky
- "Otevření dopisu Ježíškovi" - porušení listovního tajemství, §182 TZ - až 2 roky
- "Když vydržíš celý den nepapat, uvidíš zlaté prasátko"- zanedbání povinné výživy, §207 TZ - 2 až 3 roky
- "Výroba vaječného koňaku" - nedovolená výroba lihových nápojů, §285 TZ - až 1 rok vězení

Paní doktorko, nemáme to fakt jednoduché...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nemáme to jednoduché. Tak trochu černého humoru aneb, co nás čeká a nemusí minout..

Babiš v rozhlasovém rozhovoru. Doslovný přepis.
“Já proti válce. Lidi co nechtějí, aby ako ta válka tam, tak co oni budou když generál co je z NATO, my není jsme velmoc, takže i ta Nerudová, já neslyšel, že ona by proti válce dala do toho, já chci pro naše lidi, aby konec už jako, ako jediný navrhuju konec války."
Další přepis- z Plzně, rozhovor s redaktorem Pokorným.

Změnit. A hlavně hlavně oni sen není, není. Včera jsem byl podcastu Insider dvě hodiny 20 a já jsem se dokonce sesadil z jednoho redaktorkou televize, že ty debaty, pokud nepozvou, samozřejmě, že zvládnu. A vsadil jsem se, protože kdybych to nezvládl, tak já jsem se zavázal, jsem se vsadil, že půjdu do toho dabingu. No, já mám klaustrofobii magnetické rezonance, to je peklo. Tak Dezort veta, to taková ta koule jednala v přivážel, ta viděl. No, hrozný hrozný pocit, no, takže proto si myslím, že mám tu negativní motivaci. Ale já se mám i chtěl vysvětlit, že proč jsem se vyjádřil, jak jsem se vyjadřoval teďka po sítích tam lítat. Ta debata je pan premiér na mě křičí, že Babišova drahota. Ano, to bylo v debatě v jedné televizi. No a teďka po tom, že emisní povolenky. No a teďka, on neříká pravdu. A teďka máte dvě možnosti. Buď se spolehnete na to, že ten moderátor vám dá slovo, abys se mohl vyjádřit, co v ČT vůbec nefunguje, nebo do toho skočíte na nedávné. Ano, teď kamna. Tak je nedali. Ten komu na tak a ještě jich tam bylo pět. No a anebo mu do toho skočíte. No a potom jste ten špatný. Ale je jasné, že ta intonace hlasu a všechno, že jsem pochopil, že se to musí zásadně změnit. No a že to není jako mám. Za chvíli skočil do řeči, ano.

Čisté nějaké dys- dada, by se dalo říci.Ovšem, jest to kandidát na prezidenta s nemalými šancemi u části populace.

Jak jsem psala výše, dostal noty nejen z Hradu,jak postupovat směrem k voličům. zejména těm mého věku. A pátý jezdec je Strach,je název jednoho skvělého filmu Zbyňka Brynycha z šedesátých let. Strach s velkým S. Se strachem z cizího, z neznáma, z budoucnosti, se pěkně operuje. A se závistí a s naříkáním,že ti se mají lépe než já, že toto se nepovedlo a kdo že za to může taky. A on to určitě pan Babiš vyřeší,slibuje , je takový lidový, vypráví nám o svém mládí a manželka je taková hezká blondýnka. Vyřeší i tu válku. I Co nám je do nějaké Evropy a že na Ukrajině mučí Russáci i děti, když platím více za elektřinu( mimochodem, v ročním vyúčtování říjen- říjen nám zvýšil ČEZ zálohu o 70 korun a vracel tak kulatou sumu,až mne to před vánoci velmi mile překvapilo..A příspěvek 3,5 tis přišel už v září).

Především ale Rusové zoufale potřebují po odchodu Zemana nadále svého člověka na Hradě, a Babiš tím člověkem bezesporu je.
Pěkný poslední adventní víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pokud se chcete "pobavit" , milé CL21 ( i jiní), tak najeďte na
https://prima.iprima.cz/k-tabuli-4/5-epizoda.

Ani nejde mít na tváři lehký smích a v srdci hluboký žal... A dětem,které se tam nad nevzdělaností prezidentského kandidáta nepokrytě hihňají a kroutí hlavou,bych doporučila,aby se nesmály. Může se jim stát ,že jejich babičky a dědové svou volbou způsobí, že na ně bude zírat pěkně zarámovaný ze stěny učeben. A mohou mít zářný příklad,jak takový nevzdělaný člověk může být nejen premiérem,ale i prezidentem. K čemu se tedy učit,že...
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost ... (část 6.) AB u tabule!

Žáci komentují "prezidenta" (Tomáš Brolík v Respektu):

...Z půlhodinového pořadu je zřejmé, že atmosféra celého setkání byla dost chladná. Podle účastníků je konečný sestřih společných zhruba tří hodin ještě docela milosrdný. „S každou otázkou couval dál od nás, až ho musela režie napomínat, ať pořád nevychází ze záběru,“ smějí se. „Pak už se nám vůbec nedíval do očí, nevydržel nás oslovovat jmény, která jsme měli napsaná před sebou, i když ho o to produkce prosila kvůli střihu, jen tak otráveně ukazoval,“ popisuje Lea.

„Prostě bylo vidět, že chce, aby to skončilo. Pak se ani nerozloučil. A nechal tu dárek od nás,“ dodává Majda. Velký údiv vzbudila taška se soudními papíry, kterými v jeden moment začal kandidát šermovat. „On šel do školní třídy a měl s sebou papíry od soudu? To je s sebou nosí úplně všude?“ směje se Matouš.

Když mají účastníci natáčení - pro většinu z nich to bylo první setkání s opravdu vlivným a známým politikem - říct, co si z času stráveného s Andrejem Babišem odnesli, shodují se, že velká lekce je „vědět, že lidi působí hodně jinak v médiích a naživo, a není dobré každému věřit,“ říká Amálka. Erik už ví, že „se musí napříště líp připravit, a že není potřeba mít tak nahnáno“. Jáchymovi leží v hlavě Babišův přístup ke spoluobčanům školního věku. „Jména planet vám můžou vypadnout. Ale chovat se k lidem hezky, to vám vypadnout nemůže,“ uzavírá.

https://www.respekt.cz/agenda/ze-nevedel-planety-a-svejka-je-v-pohode-ale-proc-se-k-nam-choval-takhle?fbclid=IwAR1WiVRJiNx5NAS_MdQxz__15o4n8o4WaN_ZJEsEPUXy3plBaSZNG5kTwF8

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tri-stovky-otazek-agresivni-dite-a-kadrovani-manzelky-Jak-to-bylo-s-Babisem-ve-skole-nez-zasahla-strizna-723732

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Neuvěřitelné, neuvěřitelné, neuvěřitelné, bohužel neuvěřitelně pravdivé!

Předně děkujeme komentujícím, upřímně všem! Svým způsobem jsme první odpal dali my, fakt moc rádi! Společně s paní doktorkou jsme dali najevo, že humor naštěstí ještě existuje, jakkoliv stále častěji až moc černý... Současně jsme ve shodě s paní doktorkou dali najevo, že onen zčernalý humor je je smutný, občas až odporný, pro svoji reálnou pravdivost! Pan Tichý byl v podstatě adventně tichý, milý, byť se snahou délkou svého komentáře (včetně známého linku) překonat většinu našich komentářů, což pochopitelně nedal! :) :) :) Hm, i spisovatelé mají své limity! Neradi bychom zapomněli - soudruh Chot nereagoval ani na výzvy (my, Moldavit), patrně má stále v merku vše kolem chotovického panství... Až se nabudí, určitě prozřeme...

Pan Zahradník, jehož názorům oproti zdejší většině mnohdy rozumíme i chápeme, všemu předchozímu nepřekonatelně nasadil korunu linkem na Parlamentní listy! Má tudíž putovní trofej krále zdejšího HP! PL již nečteme, tolik času dokonce ani náš seniorský triumvirát nemá, ale překonali jsme se, pečlivě onen článek přečetli! Je to mega síla! Tolik blábolů v jednom nepodepsaném příspěvku (sorry, pokud někde malým písmem, máme silné dioptrie), což je neomluvitelné, ale primárně příspěvku stylisticky a formálně zcela ubohém a hlavně obsahově naprosto vadném, lživém!

Pane Zahradníku, víme, že máte limitované zdroje informací, i když i bez televize to jde dosti dobře! Jsme přesvědčeni, že Váš zdroj (Parlamentní listy) Vás obelhal! Dali jsme si tu práci v týmu s kolegou s dlouholetou novinářskou praxí a kolegou erudovaným psychologem (třetí je sociolog) přečetli k dané "cause" (pan Babiš s dětmi) vše aktuálně veřejně dostupné, k tomu podrobný monitoring sociálních sítí a hlavně záznamy z onoho propíraného pořadu CNN Prima News K tabuli... Máte prosím pocit, že autoři, tedy CNN Prima News je médium, které nemá pana Babiše.Bureše rádo nebo dokonce mu chce škodit?! Obecně se ví, že naopak! CNN by v případě lží už nereagovala, nechala si kálet na svůj pořad?! Údajně zcela zmanipulovaný, prý dokonce podvrh! Žák, který dal jednu otázku jich prý měl na téma StB několik desítek, byl to prý agent rozvědky, který má dětský vzhled - to vše prezentují milci AB na sociálních sítích... Je to v gardu, jako že Ježíšek je syn Putina...

Jsme zase delší, raději nebudeme komentovat jednotlivosti, ale případně nemáme problém, k tomu řadu věcných a jasných argumentů! Dodejme, požádali jsme o názor erudované odborníky z oblasti psychiatrie a psychologie, výsledek hodnocení vystoupení kandidáta AB je naprosto smutný, slušně nekomentovatelný! V rámci tohoto komentáře si pouze dovolujeme odpovědně konstatovat, že tolik lží v souvislosti se setkáním pana kandidáta AB se žáky zatím nikde nemělo obdobu... Jeho vystoupení bylo až nepochopitelně slizké, osobnostně nízké, lidsky trapné! Jistě bude hůře!

V zájmu korektnosti uznáváme, že milci pana kandidáta AB jsou v naprosté shodě, nic jim nevadí, není nutné, aby uměl česky, není nutné, aby měl vědomosti žáků zvláštních škol, není nutné, aby měl mozek, prostě je náš Spasitel, jediný, komu jde o lidi... Odbočíme, takovému exotu fandí v našem regionu mnozí včetně českolipské starostky Volfové a mnoha dalších... Svůj ke svému, se prý říká...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Omluvte mě zdejší komentující, jsem výjimečně trochu jako jedna pohádka - napsal jsem, už nikdy psát nebudu, ale píšu. Ne-li nic jiného, tak důkaz, že (zatím, ještě) žiji. Snad to není neomluvitelné. Budu stručný - k těm výše přidám nový link na PL, kupodivu trochu obsahově jiný, na poměry PL až nečekaně...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Idiot-Roztrzka-mezi-novinarem-a-lidmi-z-ANO-Po-trapasu-Babise-ve-skole-to-vre-723667

Můj osobní dodatek je 100% shodný názor, jak napsal pan Alexandr Mitrofanov: Ten člověk je idiot!

Zase dlouho nebudu (radujte se), tak zdejší komunitě s úctou a moc upřímně přeji požehnané svátky vánoční, pohodu a štěstí, do nového roku hlavně dobré zdraví a přijatelný rozum, který stále více mnoha lidem chybí! Stejně tak I-Novinám, patrně nejstarší obdobné redakci v našem regionu! Vážně, já to pamatuji, snad již z časů, kdy ani mobily nebyly a pan Bárta měl noční šťastný sen, že až překoná pubertu, tak by z těch I-N konečně udělal světové médium :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Český černý humor se zase projevil. Prý může být Babiš rád,že se ho zeptali na Haška a Čapka a ne na Němcovou. Prý by odpověděl, že lidi z ODS zásadně nečte a že postavil čtyři nemocnice..
Můj muž, též milovník Haška, byv shlédnul záznam z Primy, suše prohlásil, ,že snad za svůj život v nějaké knížce Babiš určitě listoval.Nazývala se prý vkladní..

Pěkný adventní víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tady je srovnání přístupu gen.Pavla s dětmi
https://twitter.com/IrenaSvobodov3/status/1603814527107076097?cxt=HBwWgsCg3ZS08sEsAAAA&cn=ZmxleGlibGVfcmVjcw%3D%3D&refsrc=email

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 17. Prosinec 2022 - 19:52 | CL21

Krásné nedělní ráno!
Autorem textu na PL je Tomáš A. Novotný.
Díky za péči o Chota - jestli je v Chotovicích :-), nebo nechce reagovat na Vaše monotematické výkřiky :-(.
Babiše rozhodně nemusím, ale co se tak více zabývat tvrzeními, uvedenými v článku, než výkřiky ze sociálních sítí?!
Režíroval pořad V. Klusák?
Podílel se na pořadu A. Hříbal, který má slíbeno vydání fotoknihy?
Bylo položeno přes 300 otázek?
Odpověděl AB na některé správně(jaký byl poměr správných a špatných odpovědí ....
Krásnou adventní neděli!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Včera v Partii kopal Zeman za Babiše. Co zaznělo zajímavého Francouzský generální prokurátor oznámil, že Babiš je v souvislosti s nákupem rozsáhlých pozemků a nemovitostí vyšetřován pro legalizaci výnosů z daňové trestné činnosti se zvláště přitěžujícími okolnostmi.
Stát se prezidentem by se moc hodilo, že. Ovlivňovat francouzské orgány by bylo daleko těžší.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Doporučuju, vygooglit si podrobný životopis AB, dokument z r.2011. Dozvíte se o jeho školách, nemoci a nakonec, jak vznikal Agrofert a budete nejspíš překvapeni jako já.

Andrej Babiš - ANO, bude líp

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Doporučeno P.T. obecenstvu vygooglit podrobný dokument o AB. Zde je nedávné vyjádření autora příspěvku..

Přiznávám, že mám proti zde diskutujícím obrovské mezery o Babišovi. A to proto, že nečumím na bednu a nesleduju ty "správné "weby a neslídím po Babišovi ani jinde na netu. Říkám opakovaně, že mi je lhostejnej a vůbec nechápu tu zavilost diskutujících, kteří ho mají plné hlavy a trumfují se, co kdo zas o něm vyslídil. No dobře, když vás to baví klidně pokračujte...

Pěkné poslední adventní dny! Howgh!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Babiš-Bureš & propíraný pořad CNN Prima News K tabuli:

“Já mám tzv. lopatkovou teorii. Čtyřletý děti se hrají na pískovišti s lopatkou. A ty geneticky daný lídři mlátí lopatkou ty ostatní, co sedí v rohu. A tak je to celej život za každého režimu,“ sdělil vůdce a majitel ANO užaslým dětem.

Velkohnojař, velkouzenář a velkodotačník chtěl především říct, že podstatou lídrovství je mlátit druhé lopatičkami.
zdroj: https://www.forum24.cz/babis-odhalil-princip-geneticky-predurceneho-vudcovstvi-ted-uz-ho-chapeme/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Paní Šepsová, vysvětlím : Měl jsem neurčité povědomí, že AB žil jako dítě s rodiči někde v severní Africe. Ten poprask kolem jeho nedostatečných odpovědí ve škole, podnítil moji zvědavost dozvědět se , jak to tedy s jeho ranným vzdělání bylo.
Pamatujeme, že za časů společného státu se Slováky jsme na základce i na střední měli tak max. 2 hodiny slovenské literatury za pololetí. Někteří ani neuměli přečíst slovensky odstavec . Na Slovensku to bylo stejné, takže taky skoro nic. Přidám ještě něco osobního. V nejvýchodnější části žila početná rodina mé matky a já tam jako dítě jezdil o prázdninách. S bratranci jsme chodili pást dobytek . Jejich potomci jsou ve věku mých a většina z nich má inženýrský diplom z techniky, přírodních věd , dva dokonce bohosloví v Prešově a Athénách. A to vidím jako stále jako obdivuhodné.
Jsem rád, že jsem si v Babišově životopise přečetl ty podrobnosti o jeho vzdělání.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Chápu.Planety sluneční soustavy se na Slovensku nebo v cizině neprobírají.Počet žaludků nejužitečnějšího domácího zvířete taky ne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ještě k tomu vzdělání- nevím,ale na gymnasiu v Hlinsku jsme probírali v češtině nejen vznik spisovné slovenštiny, Štúrovce, Bernoláka a další. I Timrava byla zmíněna. Nebo básník Ivan Krasko a další a další- Jilemnický, Rázus, Laco Novomeský. Poválečná literatura byla osekána, jména jako Mńačko nebo Dominik Tatarka komoušům vadila( mimochodem, vzpomínky na svého tchána Tatarku vydal nedávno v Praze náš kamarád teatrolog prof. Július Gajdoš). Rozhodně to nebyly dvě hodiny za pololetí,ale asi záleželo na učitelích, osnovy tehdy byly všude stejné, a jak si kdo to,či ono uložil do paměti. A to jsme byli tzv. přírodovědná třída, v které se kladl důraz spíše na nehumanitní předměty- matematiku, fyziku, chemii..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 19. Prosinec 2022 - 9:49 | moldavit

Díky za připomenutí několik měsíců staré informace, která prošla všemi médii masové dezinformace. Jak se nám ten termín volby blíží, tak atmosféra houstne ...
Krásný, byť klouzavý den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 19. Prosinec 2022 - 18:00 | CL21

Vím, že to není nic platné, ale už jsem zde pod různými příspěvky protestoval proti používání webu forum24 jako zdroje - nejde o internetový portál, ale o čistě vlivovou, manipulační platformu, vedenou hulvátem Šafrem. Pod svými texty ani neumožňují diskusi. Je to čistě jednostranná záležitost.
A mmch - podobné zážitky z MŠ máme zřejmě všichni, ne?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

s.Chot. Tak nebyl to Šafr, ale dle redaktorky Primy Deník N. Článek nevyšel před půl rokem, ale pár dny. Včetně dalších Babišových nákupů. Je ale pro předplatitele
https://denikn.cz/1000868/nejen-zamecek-zmapovali-jsme-babisovo-rozhlehle-panstvi-na-jihu-francie/
Jinak vidíme, jak se Babiš s advokáty různými kličkami snaží posunout rozhodnutí soudu za prezidentské volby. Imunitu potřebuje. Odmítnutí dát své podpisy znalci je také zajímavé.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

S.Chot by měl prokázat své obvinění, že Forum24 je dezinformační web. Byla by to elementární slušnost, pokud někoho napadne. Píše tam řada lidí, kteří asi těžko lžou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen tak mimochodem- Putinova speciální třídenní operace na Ukrajině už trvá 300 dní...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Občas je potřeba taky něco dělat a nekecat jen, jak všechno zařídím, vyřeším a jaký jsem skvělý manažer.
Naštěstí naše vláda dělá. Bohužel to často neumí prodat a tak si zde dovolím trochu zpropagovat její aktuální úspěchy.

České předsednictví EU bylo jedno z nejúspěšnějších za dlouhá léta. „Zřídka jsem viděl předsednictví, které bylo úspěšnější, cílevědomější a profesionálnější,“ prohlásil v úterý místopředseda Evropské komise Frans Timmermans, který podle svých slov sleduje či se účastní dění v institucích EU a jí předcházejících společenstvích téměř 35 let.
Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-uspech-ceskeho-predsednictvi-40418030

Síkela: Zásoby plynu jsou druhé nejvyšší od roku 2014
Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-sikela-zasoby-plynu-jsou-druhe-nejvyssi-od-roku-2014-40417930

Celoevropský strop na plyn bude činit 180 eur. Těsně před koncem českého předsednictví EU se podařilo dotáhnout dohodu o celoevropském zastropování velkoobchodních cen plynu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rada-ministru-energetiky-cenovy-strop-na-plyn-sikela-eu-cena.A221219_104718_eko-zahranicni_maz

Aktuální cena benzínu Natural 95 je 35,90 Kč/l. Lidé nakupují zboží na vánoce jak o život. Že bychom se měli celkově nějak extra špatně si nemyslím.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro:20. Prosinec 2022 - 15:10 | moldavit

Přečtěte si, prosím, ještě jednou můj příspěvek. V zásadě není o tom kdy a kde vyšla daná informace (prošetřování AB ve Francii), ale o tom, že tato informace pochází nejpozději ze srpna - je nerozhodné, jak často ji recyklujete.
K dalším dvěma vašim poznámkám jen tolik, že je právem podezřelého/obviněného nevypovídat, zamlčovat, lhát ... pokud se nedopustí úmyslného křivého obvinění jiného z TČ. O odmítnutí poskytnou podpisy znalci slyším poprvé (tolik mě věc nezajímá), ale i to a/ souvisí s předchozí větou, b/ že by byl problém zajistit několik podpisů AB pro forenzní zkoumání?!
Krásný, leč stále klouzavý den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 20. Prosinec 2022 - 16:46 | moldavit

Já ale nepíšu "dezinformační" - to Vy! Napsal jsem "vlivovou, manipulační platformu". Informace o financování forum24 si, prosím, dohledejte samostatně na Síti. Takže sorryjako :-)
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Znalec v posudku upozornil, že na přesnost závěrů jeho dodatku z 29. 11. má vliv skutečnost, že nezískal dodatečně srovnávací materiál, tedy současné podpisy otce a syna Babišových.„Obžalovaný Andrej Babiš však prostřednictvím svého právního zástupce odmítl součinnost ve formě zkoušky poskytnout,“ poznamenal Čulík.
No dal jsem si ty dva příspěvky dohromady. Jinak se mi ulevilo, že Forum24 není dezinformační. Aspoň vím, kam chodit pro pravdivé informace

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Taky jsem se podíval na Naši Pravdu. Taky soudruzi diskuzi nepovolují- Tak nevím, co se vám nelíbí :o))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zrušeno, komentář byl z FB, autor si přetisk nepřál.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 21. Prosinec 2022 - 17:46 | moldavit

Proč lžete? Nejen na FB profil NP, ale i na jejích stránkách/webu, lze diskutovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Forum 24 je slušná žumpa, je to takový česky Sputnik…

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Už jste někdy četli První zprávy.cz ? Několikrát se v titulcích objevuje červeně výzva - Pozor na obsah ! Web šíří nepravdivé a zavádějíci informace. Pak máte výběr : rychle zpátky do bezpečí nebo ignorovat upozornění.
:-)))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) přání

Používám tohoto vlákna k přání pohodových a klidných svátků vánočních. Přeji všem hlavně zdraví-je to taková fráze,ale bez něho život není takový, jaký bychom chtěli.
L.Šepsová

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Také všem diskutérům přeji pěkné prožití svátků vánočních. Jak je zdraví důležité pociťuji teď, přítelkyně zalehla s chřipkou a je po atmosféře a vánočních zvycích. K vnoučatům nechci, abych je jako potenciální vironosič taky nenakazil :))Tak si to užijte vy ostatní. Zvláště CL21, který jak píše, je taky sám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ladovská zima nám chybí všem. Letos kvůli plynu ale přece jen trochu méně. Jeho cena totiž dnes končila na částce 83 €/MWh, loni to bylo 107 €. Tuzemské zásobníky plynu jsou naplněné na 83 procentech, loni to bylo 55 procent.

Bude to dobré. Všem přeji krásné a klidné Vánoce. Josef Sikela

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Připojuji se k předchozím přáním. Také přeji čtenářům, redakci a pilným přispěvatelům krásné prožití svátků vánočních a vše jen to nejlepší v novém roce 2023!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já přeju tradičně každému : Dobrý den každý den, celý rok.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) PF 2023

Pár dnů jsem tady z pochopitelných důvodů nebyl.
Tak tedy pokud možno klidné sváteční dny všem, plus dostatek sil, výdrž, zdraví a optimismus do náročného příštího roku. Слава Україні! Героям слава!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak svátky za námi, pusťme se do vlády
Seniorce bydlící samotné v rodinném domě po dvou cestách k moři nezbývá žádná finanční rezerva, tohle ta vláda už přehání, demisi!
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-nikdo-nerika-nic-optimistickeho-domacnosti-se-obavaji-dalsiho-zdrazovani-221695

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 27. Prosinec 2022 - 11:02 | moldavit

Seniorka má cca 16 tisíc důchod, tajně doufá, že nepřijde o práci - přívýdělek. Smějete se jí dobře - ona byla skutečně naivní a nevěřila, že tato vláda dožene statisíce lidí na okraj propasti. Někteří už udělali i ten poslední krok - sledujte třeba zprávy o železničních "nehodách" ...
Ano, demise vlády je potřebná, ale je to jen začátek.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

"statisíce lidí na okraj propasti" - že by šíření poplašné zprávy?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Oni soudruzi jsou vůbec lidé zvláštního ražení a přání.Takový soudruh Milata z Nymburska už v létě volal, aby na dalším sjezdu KSČM zazněl požadavek na vyvlastnění facebooku.A jako jeden z důvodů uvedl,že ho vlastní Žid Zuckerberg….Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Kam donutila vláda seniorku? Užívat si za rok dvakrát k moři? Prosím, když prodělala covid mohla do Martiňáku, kde se na doléčení specializují. A měla by to zadarmo. A že bydlí sama v rodiném domku? Tak ať vezme nájemníky, já je taky mám. Určitě by nějaké rodině pomohla, vydělala si a jistě by ji pomohli, jako ti moji mně. Jenže to je náročné... že :o))
Nejlepší je nadávat na vládu za svůj pos... život a za svá rozhodnutí.
P.S.Já taky k moři neletěl. Radši jsem nakoupil za ty peníze palivové dřevo. Na tři roky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 28. Prosinec 2022 - 13:07 | Lenka Sepsová

Dobrý den, když už někoho, více či méně, citujete, bylo by, dle mého soudu, správné uvést citát celý. Mgr. Milata napsal: "... Přece si Američané či Žid Zuckerberg nebudou dělat co chtějí." Takže, konstatoval fakta - v tom nespatřuji nic proti ničemu, jde o konstatování faktů.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 28. Prosinec 2022 - 16:14 | moldavit

Dobrý den. Ale už jsem Vám tady psal, že Vaše rozhodnutí obstarat si zavčasu dostatek dřeva chválím a vidím jako prozíravé. Jak vypadá RD paní nevíme, takže rady s nájemníky jsou takové hraběcí, že ...
Paní nenadává na vládu, jak už jsem psal, snad i sama nahlédla, že ty dva zájezdy k moři byly trošku moc. Jen upozorňuji, že prostě podlehla tomu, že nebude zle, že Fyjala nenechá nikoho padnout, že ....
Krásný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Premier Fiala nikomu nesliboval lítejte k moři, vláda vám to zaplatí.
Vláda doplatí paní náklady na bydlení tzm. cena energií + obdoba nájemného (nad 30ˇ%) příjmu. Takže paní zbyde
11 200 Kč. Není to na vyskakování, ale rozhodně ne na skákání pod vlak.
Počátali jsme s přítelkyní, kolik utratíme za jídlo. Jeden velký nákup týdně, nyní cca 1600 Kč a cca 400-500Kč za pečivo a co jsme zapomněli. Tak asi 8 000 kč na měsíc ve dvou. Vaříme si a dobře, nestrádáme :o)). I kdybychom měli jako paní důchod, tak dohromady 32 000. Memůžeme si na Fialu stěžovat, teď ještě paní dostane 1000 za výchovu dětí a zase nám dost penze zvednou. Tak dohromady 35 tis. A za to si žijeme fajn a rohodně pod vlak skákat nebudeme. Tolik počty a chladná hlava.
Pokud někomu valí horempádem do hlavy, jak je na tom špatně, tak tomu tlaku podlehne a skočí. Pro špatnou vládu, že...
P.S. V rodiném domku se jistě najde místnost pro Ukrajinku s děckem. Náš pan farář má na faře 6 Ukrajinek (včetně děcek). Je na FB. A ta malá po půl roce mluiví česky a zpívá české koledy. A paní stěžovatelka by nemusela na brigádu.
Pokud tedy neobdivuje Putina, jako mnozí soudruzi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak jsem si vyhledal původní článek a neshledal jsem, že by si důchodkyně stěžovala na vládu. Vy ta její slova dost zkreslujete. Paní si na 2 dovolené vydělala brigádou a tak si "navíc" vydělané peníze utratila podle svého gusta. To jí není možno vytýkat. Naopak je chvályhodné, že je tak pracovitá - dokud to půjde :-) Někdo jiný by si třeba za ty peníze koupil novou televizi nebo by to dal dětem, popř.přispěl na vojenskou techniku pro Ukrajinu. Každého jeho volba za jeho peníze a není možno ji podle sebe kritizovat.O Putinovi tam nebylo ani písmenko, to zase vy.
Porovnám nyní vaše výdaje s našimi , Domácnost také dvoučlenná, každý výdaj se zapisuje do měsíčního přehledu a na konci měsíce se dělá sčot a dneska se z těch 12 měsíčnich dělal roční přehled všech výdajů 2022. Důchody kolem průměru. Za jídlo ale utratíme mnohem méně než u vás a to se každý den vaří. Některý měsíc jen přes 5 tisíc , většinou kolem 6 tisíc a prosinec přes 7 tis. (návštěvy). Pravda, v restauraci jsme nebyli ani nepamatuju. :-) Máte v tom započtený chlast ? Jinak si to neumím vysvětlit. Dodám ještě, že nadváhu nemáme a alkohol jsme nepozřeli pěkných pár roků a to doporučuju každému :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já bych zakončila letošní rok tím masarykovským Nedat se,to je všechno.A doporučuji těšit se z drobných denních radostí,jako jsou např.vejšplechty vnoučat a chvíle strávené s nejbližšími.Nebo četba úžasných knih(Naposledy Tutanchamon od prof.M.Bárty).Žasnout nad filmy.Setkávat se a krafat s přáteli,to je krása.Občas si s dlouholetým partnerem dát dobrou sklenku,občas si zajít na něco dobrého k snědku a pitínebo za kulturou.Těšit se z přijatelné tělesné kondice, možnosti pohybu a cestování atd.Možnosti navštívit divadla,kina,koncerty,výstavy. Na rozdíl od nás takové možnosti řada lidí v různých zemích nemá. Klidné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zahradníku četl, četl, ale nedočetl. Diskuzi, která se mnohdy nesla v duchu toho, co tu předvedl s. Chot..., může za to Fyjala.
Jinak gratuluji k tomu, jak se máte dobře, zbyde vám 30 tis. a to není špatné. Dcera je na mateřské, jsou čtyři a odkázáni na výdělek manžela, jsou na tom hůře. Nehledě na to, že my důchodci již potřebné máme, oni ne. A nestěžují si.
Ale ono je to celé o něčem jiném. Ano, může poslední peníze dát za letecký pobyt u moře, naházet do bedny, dát za luxusní oblečení apod. Jenže pak se nemůže divit, že je nervózní z toho, co bude dělat, když přijde nečekaný výdaj. Mnozí to řeší půjčkami, k čemu to vede víme. Demokracie je svoboda, ale i odpovědnost. O tom to je.
Abstinenti jsou většinou zapšklí lidé. My si v sobotu otevřeme lahvinku dobrého vínečka. Nevíte o co přicházíte :o))).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ano, souhlasím s paní Šepsovou. I přes nepříznivé poslední roky jsme na tom tak, jak nemnozí na této planetě. Buďme rádi, radujme se z toho, co paní doktorka pěkně napsala. Nevěnujme pozornost populistům a extremistům, těžícím z lidské hlouposti svých obdivovatelů, často i voličů.
Tak vše nej do Nového roku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já jsem si vzpomněla,jak kdysi reagoval M.Horníček v Hovorech H na rozezlený a invektivami naplněný dopis jednoho pána,který volal po zákazu nalévání vína v tomto pořadu.Že si vždy představoval abstinenty jako vyrovnané,laskavé lidi..

Nahoru